Afbeelding
Foto:

Groot onderhoud aan A15

Algemeen

REGIO - Rijkswaterstaat begint op 22 augustus met een nieuwe reeks werkzaamheden aan de A15 tussen de Maasvlakte en het Vaanplein. Het asfalt is op verschillende plekken toe aan vervanging. De werkzaamheden duren tot en met 26 oktober en maken deel uit van het groot onderhoud dat tot en met 2027 doorgaat.

Rijkswaterstaat voert het werk voornamelijk uit tijdens weekenden en vakanties. Ook het reguliere onderhoud aan de snelweg gaat door. Tijdens de afsluitingen wordt het verkeer omgeleid. In de weekenden kan de extra reistijd oplopen tot 30 minuten. Tijdens de meerdaagse afsluiting in oktober kan de vertraging op werkdagen oplopen tot 60 minuten.

De eerste afsluiting is van zaterdag 22 augustus 21 uur tot maandag 24 augustus 5 uur. De hoofdrijbaan van de A15 richting Ridderkerk en Gorinchem is dan afgesloten tussen de knooppunten Benelux en Vaanplein.

Van zaterdag 29 augustus 21 uur tot maandag 31 augustus 5 uur is de parallelbaan van de A15 richting Europoort en Maasvlakte ter hoogte van knooppunt Benelux afgesloten. Ook afrit Pernis op de A4 is dicht.

De hoofdrijbaan van de A15 richting Ridderkerk en Gorinchem tussen de knooppunten Benelux en Vaanplein is van vrijdag 4 september 21 uur tot maandag 7 september 5 uur afgesloten.

Van vrijdag 11 september 21 uur tot zondag 13 september 1 uur is de hoofdrijbaan richting Ridderkerk en Gorinchem ter hoogte van knooppunt Vaanplein dicht. Voor doorgaand verkeer vanuit de Botlektunnel geldt een afsluiting van de hoofdrijbaan richting Rotterdam, Ridderkerk en Gorinchem tussen de knooppunten Benelux en Vaanplein.

Daarna is van zondag 13 september 1 uur tot maandag 14 september 5 uur de parallelbaan richting Ridderkerk en Gorinchem ter hoogte van knooppunt Vaanplein afgesloten. Ook de verbindingsweg vanaf de A29 en afrit Rotterdam-IJsselmonde zijn dicht.

De A29 richting Rotterdam, Europoort en Maasvlakte is van vrijdag 18 september 21 uur tot maandag 21 september 5 uur afgesloten tussen de aansluiting Oud-Beijerland en knooppunt Vaanplein. Ook oprit Barendrecht is afgesloten.

In oktober volgt een meerdaagse afsluiting. Van vrijdag 16 oktober 21 uur tot maandag 26 oktober 5 uur is steeds een gedeelte van de parallelbaan van de A15 richting Europoort en Maasvlakte afgesloten tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux.

Van vrijdag 16 oktober 21 uur tot maandag 19 oktober 5 uur is de parallelbaan afgesloten tussen afrit Rotterdam-IJsselmonde en knooppunt Vaanplein. Ook afrit Rotterdam-Zuidplein en de verbindingsweg naar de A29 zijn dicht. Daarnaast is de parallelbaan tussen knooppunt Benelux en afrit Hoogvliet afgesloten, inclusief afrit Pernis op de A4.

Van maandag 19 oktober 5 uur tot vrijdag 23 oktober 21 uur is de parallelbaan tussen de knooppunten Vaanplein en Benelux afgesloten. Ook de aansluiting Rotterdam-Heijplaat is dicht. Afrit Rotterdam-Charlois blijft open.

Van vrijdag 23 oktober 21 uur tot maandag 26 oktober 5 uur is de parallelbaan tussen knooppunt Vaanplein en oprit Rotterdam-Charlois afgesloten. Ook oprit Rotterdam-Zuidplein en de verbindingsweg vanaf de A29 bij de Heinenoordtunnel zijn dicht.

De omleidingen worden met gele borden aangegeven. Afhankelijk van de afsluiting wordt doorgaand verkeer onder meer omgeleid via de A4, A20 en A16 of via de A24. Tijdens de afsluiting van de A29 van 18 tot en met 21 september wordt doorgaand verkeer omgeleid via de A59, A17 en A16. Lokaal verkeer vanuit de Hoeksche Waard rijdt via de N217 en A16. De Kiltunnel is in deze rijrichting dan tolvrij.

In oktober wordt verkeer afhankelijk van de afsluiting omgeleid via de hoofdrijbaan van de A15 of via de A16, A20, A4 of A24. Voor verkeer richting de A29 geldt een omleiding via de A16 en A17. Daarnaast zijn er lokale omleidingen voor onder meer Rotterdam-Zuidplein, Pernis, Hoogvliet, Heijplaat en Charlois.

Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers hun reis vooraf te plannen en de actuele verkeersinformatie te raadplegen. Waar mogelijk wordt geadviseerd buiten de spits te reizen, thuis te werken of samen te reizen. Weggebruikers wordt gevraagd de aanwijzingen op digitale informatiepanelen en gele omleidingsborden te volgen.

Zuid-Holland Bereikbaar wijst weggebruikers daarnaast met de campagne ‘Vaststaan of meebewegen. Wat doe jij?’ op mogelijkheden om files en hinder tijdens wegwerkzaamheden te vermijden. Via de ReisWijs-app kunnen deelnemers onder meer punten en cadeaubonnen verdienen wanneer zij anders reizen of thuiswerken. Deelname is gratis voor iedereen die in Zuid-Holland woont of werkt.

Meer informatie via rijkswaterstaat.nl/A15-onderhoud-Maasvlakte-Vaanplein en www.rwsverkeersinfo.nl. De Landelijke Informatielijn van Rijkswaterstaat is gratis bereikbaar via 0800-8002.

Advertenties uit de krant