Afbeelding

RTM trammetje nostalgie

Algemeen

ALBRANDSWAARD – Vanwege de interesse in het uitje naar het RTV Trammetje is er een vierde bus bijgeboekt. Wie nog graag mee wil met Esperanza op donderdag 29 september kan zich aanmelden via 06-20393418. Er zijn geen kosten aan verbonden.

Vanaf 10.15 uur is iedereen welkom in de Maranathakerk in Rhoon. Veel ouderen in Rhoon en Poortugaal hebben allerlei herinneringen aan het RTM-trammetje wat vanaf 1906 vanaf Rotterdam Rosestraat door beide dorpen via de Spijkenisserbrug naar Hellevoetsluis en een jaar later ook naar Oostvoorne reed. De tram werd door de vele ongelukken die zich voordeden ook wel de ‘Moordenaar’ genoemd. In 1965 reed het trammetje voor de laatste keer. Na een kopje koffie of thee worden in de grote zaal met oude filmbeelden, verhalen en liedjes nostalgische herinneringen aan het RTM-trammetje opgehaald.                                

Wim Kerkhof van The Amazing Stroopwafels brengt, begeleid met piano, het lied ‘Moordenaar’ en nog een aantal bekende nummers zoals Ome Kobus, Ik ga naar Frankrijk, Oude Maasweg ten gehore.

Om ongeveer 12 uur vertrekken ze met luxe touringcars (met toilet) naar het RTM Museum in Ouddorp. Voor vertrek krijgt iedereen nog een lunchpakket. Vanaf 1966 leeft de RTM verder als een uniek vervoersmuseum, sinds 1989 gevestigd aan de voet van de Brouwersdam. Naast het bezoek aan het museum wordt in twee groepen een tochtje gemaakt met een gerestaureerde RTM-tram uit die vroegere jaren door de duinen van ‘De Punt’ van Goeree over de Brouwersdam naar Scharendijke.                                                                                                                                                                         

Om circa 16.45 uur verwachten ze weer terug te zijn in Rhoon.                                                         

Advertenties uit de krant