
Nieuwe, ruime Plantenhal geopend
AlgemeenRHOON - Wat een ruimte, wat een brede paden en wat een overzichtelijke opstelling van planten en bloemen. Dat is de eerste indruk bij het binnenstappen van de nieuwe Plantenhal in Rhoon. Behalve het assortiment lijkt niets op de oude winkelruimte. ,,Vroeger stonden planten door ruimtegebrek veel dichter op elkaar en op de grond. Nu vinden onze klanten ons assortiment op tafels. Voor ons makkelijker om te werken en voor onze klanten veel makkelijker om een keuze te maken", licht Teun van Nugteren toe.
De nieuwe Plantenhal opende donderdag 26 maart voor het eerst de deuren. De bezoekers zijn verrast door de ruime en royaal opgezette zaak. Wanneer De Plantenhal in het oude pand door veel klanten bezocht werd, was dat ook te merken in de te klein geworden winkel, doordat mensen elkaar in de weg liepen. Nu is de situatie heel anders. Ook als alle parkeerplaatsen bezet zijn, zoals op de openingsdag, en de stroom van auto's blijft aanhouden, is daar in de winkel niets te merken. ,,Alles is er op gericht dat het voor onze klanten heel goed winkelen blijft", benadrukt Teun van Nugteren. ,,Ons pand is functioneel en simpel van opzet om de prijs zo laag mogelijk te houden. Onze slogan was en is nog steeds: simpel en zo goedkoop mogelijk." Het hoogopgaande dak bestaat uit isolerend en zonwerend draadglas en kan grotendeels worden opengezet. De binnenzijde is voorzien van vogelgaas, zodat vogels niet naar binnen kunnen vliegen. Onder het dak bevinden zich eveneens stralingspanelen om onder elke weersomstandigheid een zo'n optimaal mogelijke temperatuur voor het groen te kunnen creëren.
Stil gehouden
De officiële openingsdag blijkt voor veel bezoekers een verrassing doordat er vooraf weinig over bekend was. ,,We hebben het doelbewust stil gehouden omdat we nog moesten wachten op de officiële goedkeuring van brandweer en gemeente. Die goedkeuring kwam enkele dagen voor de openingsdag." De snijbloemen bevinden zich in een afzonderlijke gekoelde ruimte. De afdeling diervoeders is royaal van opzet. Ook hierbij geldt dat het assortiment hetzelfde is gebleven, maar dat alles veel ruimer opgesteld.
De Plantenhal koopt de snijbloemen op de veiling in Naaldwijk en het overige groen op een veiling in Duitsland net over de grens bij Venlo. Op deze veilingen beschikt De Plantenhal over ruimte om bloemen en planten te prijzen, verkoopgereed te maken en vervolgens te transporteren naar de overige filialen.
Naast Rhoon, de hoofdvestiging van De Plantenhal is, zijn er nog vijf filialen. De oude De Plantenhal wordt de komende maand afgebroken en de vrijkomende ruimte ingericht als extra parkeerruimte, zodat er daarna 200 auto's op het terrein kunnen parkeren.


















