
“We voelen ons niet gehoord en we begrijpen het gewoon niet”
AlgemeenDoor Mirte Croonen
POORTUGAAL - Na 55 bezwaren en 385 handtekeningen laten winkeliers en bewoners een duidelijk signaal horen: “Wij willen niet dat de F. van der Poest Clementlaan eenrichtingsverkeer wordt.”
Hans den Ouden, lid van de winkeliersvereniging, en Frank de Korte, bewoner van de Nassaustraat, maken zich hard voor het dorp. “Door de laan eenrichtingsverkeer te maken, doe je meer kwaad dan goeds. Het dorp is al kwetsbaar genoeg”, vertelt Hans.
Volgens Hans en Frank zorgen de plannen vooral voor economische nadelen en een verplaatsing van verkeersdrukte naar omliggende straten. Wat de mannen vooral dwarszit, is dat zij zich niet gehoord voelen door de gemeente. Frank vindt het bijzonder dat een klacht van één inwoner volgens hem tot deze plannen heeft geleid. “Tegenover die ene klager staan 55 bezwaren en een petitie die is ondertekend door 385 bewoners”, zegt hij.
Volgens Frank is er meerdere keren gevraagd naar een verkeersanalyse die aan het besluit ten grondslag ligt. “Er werd keer op keer gesproken over een analyse, maar wij hebben tot op heden nog geen analyse gezien”, vertelt hij. “Het lijkt wel knip- en plakwerk”, zegt Frank.
“Er wordt zowel landelijk als gemeentelijk geroepen dat burgers meer betrokken moeten worden bij de politiek. Er wordt gepleit voor burgerparticipatie. We verwachten wat van onze politiek, zeker na de gemeenteraadsverkiezingen. Maar de gemeente reageert volgens ons niet op onze zorgen. Sommige fractievoorzitters reageren niet op brieven. We mogen vanwege onze bezwaren niet inspreken bij de vergadering. We voelen ons niet gehoord”, zegt Hans.
Volgens hem werd er pas een informatieavond georganiseerd nadat het besluit al was genomen. “Mosterd na de maaltijd, noem ik dat. Het is vanuit de politiek alleen maar zenden. Zenden, zenden en nog eens zenden. Wanneer worden wij eens gehoord?”
De gemeente heeft eerder aangegeven dat het eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd om de verkeersveiligheid te verbeteren. Tegen het verkeersbesluit zijn bezwaren ingediend. De bezwarencommissie behandelt deze momenteel.
Volgens Frank zijn de verkeersborden inmiddels al besteld. De mannen vinden dat de argumentatie voor het besluit tekortschiet. Zo stellen zij dat de straat breed genoeg is en dat er nauwelijks ongevallen plaatsvinden. “Door de laan eenrichtingsverkeer te maken, verplaats je alleen maar het verkeer. Er wordt niet gedacht aan de consequenties”, zegt Hans.
Volgens de bezwaarmakers krijgen omliggende woonstraten, zoals de Nassaustraat, Albrandswaardsedijk en Beatrixlaan, te maken met extra verkeersdrukte. Frank vat de zorgen samen: “Wij maken ons ernstige zorgen over onze leefomgeving. Door de laan eenrichtingsverkeer te maken, gaat er doorgaand verkeer door woonstraten rijden, lopen kinderen en dieren meer risico in smalle straten en neemt het risico op aanrijdingen op kruispunten toe.”
Oplossing
Het liefst zien de mannen dat de huidige verkeerssituatie behouden blijft. Tegelijkertijd zeggen zij bereid te zijn mee te denken over alternatieve maatregelen. Frank heeft inmiddels een map vol documenten over het verkeersbesluit verzameld. “We hopen vooral dat de politiek naar ons wil luisteren. Dat we een stem krijgen en dat die ons niet wordt ontzegd. Het kan toch niet zo zijn dat er zoveel tegenstanders zijn en dat wij zoveel vragen hebben over de onderbouwing van het besluit, terwijl het plan toch doorgaat?” vragen de mannen zich af.

















