1953 Portland
1953 Portland

Polderdag en Open Monumentendag

Algemeen

ALBRANDSWAARD - Op zaterdag 14 en zondag 15 september worden de Polderdag en Open Monumentendag samen gevierd in Albrandswaard. De polders, met hun eeuwenoude ontstaansgeschiedenis, en de monumenten die daarop gebouwd zijn, vormen samen een uniek historisch landschap. Het thema van dit weekend is ‘Erfgoed van routes, netwerk en verbindingen’.

Op zaterdag 14 september is er een speciale fietsroute uitgezet langs de monumenten van de gemeente, deels over historische routes zoals de Napoleonroute en het Erasmuspad, en langs een netwerk van dijken en historische polders. De route, ongeveer 30 kilometer lang, brengt deelnemers langs diverse bezienswaardigheden en evenementen, waaronder de Historische Landbouwdag en het concours van de Rhoonse Ruiters. De fietstocht kan vanaf elk willekeurig punt worden gestart, maar de Dorpskerken van Rhoon en Poortugaal zijn aangemerkt als officiële startpunten.

Hoewel het Kasteel van Rhoon op zaterdag gesloten is voor monumentenbezoek, is de expositie op de Klokkezolder van 14 tot 17 uur gratis te bezoeken, evenals de Kasteelgaarde. De fietsroutekaart en -beschrijving zijn te downloaden via de website van de VVPA en zullen ook beschikbaar zijn in het middenkatern van De Schakel, editie van de tweede week van september.

Op zondag 15 september is het Kasteel van Rhoon geopend voor rondleidingen. Daarnaast is er op de Klokkezolder een expositie van 14 tot 17 uur en zal er in de middag een talkshow met Joop van der Hor over monumenten en historie plaatsvinden in de Empirezaal. www.stichting.kasteelvanrhoon.nl

Meer informatie is te vinden op de websites van de VVPA en via bit.ly/OMD2024.

Advertenties uit de krant