Afbeelding

Vreugde en dankbaarheid in Kasteel Rhoon

Algemeen

RHOON - Voor het vijfde jaar ontvingen de heren van de Rotaryclub Rhoon Barendrecht tientallen oudere mensen in Kasteel Rhoon. Daarbij konden hun partners of mantelzorgers natuurlijk niet ontbreken. Ook de medewerkers van Aafje, die elke dag met passie en liefde de dementerenden verzorgen, werden in het zonnetje gezet.

Ouderen met een dementerende partner gaan niet snel meer naar een restaurant. Daarbij ontmoeten zij gelijkgestemden, wat het ontzettend waardevol maakt.

“Grandioos! Dat we dit nog mogen meemaken. Het is lastig om mijn man in toom te houden deze dagen, het voelt fijn dat hier alles kan,” vertelt mevrouw. Haar ogen twinkelen net zoals haar glitter haarband. “Wij zijn al 60 jaar getrouwd!” zegt meneer. “We gaan allebei naar een andere dagbesteding van Aafje. Ik in Poortugaal en mijn vrouw in Rhoon; ja, daar komt ze vandaan en daar voelt zij zich ook meer thuis.”

Tussen het luxueuze diner door werd er gedanst, veel gekletst en gelachen. Om het brein te prikkelen, speelden de ouderen een interessante quiz en zongen ze uit volle borst mee met ouwe gouwe hits. Elf leden van de Rotaryclub werkten zich belangeloos in het zweet om het de ouderen naar hun zin te maken. Zij serveerden alle drankjes en het driegangendiner in een stijlvol en grappig T-shirt.

De dankbaarheid naar de Aafje-medewerkers, mantelzorgers en partners was voelbaar in de historische ruimte van het kasteel. Als kers op de taart ontving Aafje een cheque van 1000 euro namens de Rotary om te investeren in de dagbesteding. Dit draagt eraan bij dat ouderen langer op hun vertrouwde plek kunnen blijven wonen. De ‘Vrienden van Aafje’, de taxichauffeurs van de ouderen, brachten de mensen zonder vervoer weer veilig thuis.

Meer informatie via https://www.rotary.nl/rhoonbarendrecht/

Afbeelding

Advertenties uit de krant