De ramp maakte diepe indruk in de omgeving.
De ramp maakte diepe indruk in de omgeving.

Expositie over ramp Shell Pernis

Algemeen

HOOGVLIET - Op 20 januari 2018 is het vijftig jaar geleden dat bij Shell Pernis de grote ontploffing plaatsvond, die twee mensenlevens eiste en meer dan zeventig gewonden. Alleen al in Hoogvliet ging meer dan 5.000 vierkante meter glas aan diggelen. De ramp maakte een diepe indruk op inwoners van Hoogvliet en de wijde omgeving en staat bij velen in het geheugen gegrift. Zo af en toe, met name als er 'weer iets gebeurt' bij de petrochemische industrie in ons gebied komen de herinneringen weer boven.
Op zaterdag 27 januari opent bij Historisch Hoogvliet aan de Overwolde 48 (voormalige school) een expositie over deze ramp. De opening om 14 uur, de toegang is gratis.
De tentoonstelling is in ieder geval te zien op de zaterdagen 27 januari,10 en 24 februari en op 10 en 24 maart. 10 februari en 10 maart zijn extra openstellingen en de laatste openstelling van maart is verplaatst naar 24 omdat 31 tussen goede vrijdag en Pasen valt.

Advertenties uit de krant