
Het team van LTC Rhoon verliest van Suthwalda
RHOON - Het herenteam van LTC Rhoon heeft in Zuidwolde met 5-1 verloren van landskampioen Suthwalda. Met een gehavende selectie bood de ploeg goed tegenstand, maar bleef het zonder beloning.
Onder moeilijke weersomstandigheden begonnen Jannick Lupesco en Glenn Smits aan het eerste enkelspel. Lupesco vocht zich sterk terug van een achterstand, maar verloor uiteindelijk nipt in drie sets. Smits speelde een spectaculaire partij tegen servicekanon Boy Westerhof. De setstanden 7-6, 6-7 en 6-7 onderstreepten het spannende verloop van het duel. Ook hij trok uiteindelijk aan het kortste eind, waardoor Suthwalda op een 2-0 voorsprong kwam.
Tijdens de tweede serie enkelspelen verslechterde het weer verder. Oradini nam het op tegen Finn Bass. Het duel werd noodgedwongen in de hal gespeeld en veranderde in een servicewedstrijd op tapijt. Bass won nipt. De andere partij eindigde vroegtijdig doordat Wasserman wegens een blessure moest opgeven. Daarmee stond LTC Rhoon na de enkelspelen op een 4-0 achterstand.
In het dubbelspel zorgden Smits en Geenen voor het enige punt van de middag. De clubtrainers versloegen Grit en Niesten. Oradini en Lupesco hielden lang stand tegen Bass en Jans, maar verloren uiteindelijk alsnog.
Door de nederlaag zakt Rhoon naar de vijfde plaats. Met nog twee speelrondes te gaan blijft plaatsing voor de play-offs mogelijk. Op zondag 18 mei speelt LTC Rhoon om 12 uur een uitwedstrijd tegen Lauswold in Friesland.
Coach Wilco Geenen zag ondanks de ruime nederlaag voldoende positieve punten terug. Volgens hem ontbrak het Rhoon aan geluk op beslissende momenten.