Verkenning afgerond: volgende stap in vorming nieuwe coalitie
ALBRANDSWAARD - De verkenning naar een nieuwe coalitie in Albrandswaard is afgerond. Verkenner Willem Hoogendam adviseert om een informateur aan te stellen die de mogelijkheden voor een nieuwe coalitie gaat onderzoeken.
In de afgelopen periode sprak Hoogendam met alle fracties over de verkiezingsuitslag en de vorming van een stabiel bestuur. Uit deze gesprekken blijkt dat partijen elkaar op veel onderwerpen weten te vinden. Zo is er brede steun voor gezonde financiën en vinden alle partijen het belangrijk dat inwoners beter worden betrokken bij plannen en besluiten.
Er zijn ook verschillen, vooral als het gaat om woningbouw en de (tijdelijke) huisvesting voor verschillende doelgroepen. Deze onderwerpen vragen om verdere gesprekken en duidelijke afspraken.
De informateur krijgt de opdracht om te onderzoeken of een samenwerking mogelijk is tussen EVA, Leefbaar Albrandswaard en de VVD. Daarbij ligt de nadruk op het maken van afspraken waar deze partijen samen achter staan, vooral over woningbouw en (tijdelijke) huisvesting.
Met deze volgende stap werkt Albrandswaard toe naar een stabiel en toekomstgericht bestuur.
Pilot verkeersmaatregelen Julianaschool
RHOON – De gemeente Albrandswaard start begin mei met een proef om de verkeerssituatie rond de Julianaschool aan de Sportlaan te verbeteren. De aanleiding van de proef zijn de drukke en onveilige situaties tijdens het halen en brengen van leerlingen.
De pilot loopt van 4 mei tot aan de zomervakantie. In deze periode test de gemeente verschillende maatregelen. De maatregelen die ze willen testen zijn een kiss and ride zone op De Gaarde en tijdelijk eenrichtingsverkeer op de Tijsjesdijk.
Ook wordt gekeken naar het afsluiten van de Zwaluwenlaan tijdens piekmomenten. Dat kan met klaphekken die tijdelijk worden bediend, of met een vaste afsluiting als er onvoldoende ondersteuning is.
Voor die afsluiting zoekt de gemeente nog vrijwilligers. Zij helpen op twee korte momenten per schooldag, in de ochtend en middag. Als er genoeg mensen meedoen, kan de straat alleen tijdens drukke momenten worden afgesloten.
Na afloop van de proef wordt de situatie geëvalueerd. Betrokkenen ontvangen een vragenlijst om daarin hun ervaringen te delen.